Tel: 048 419 5227 / 0903 925 182
Chata Lubetha, Ľubietová Mapa

 

 

 

 Projekt krajina Lubetha

Súťaž s krajinou Lubetha.sk

Zapojte sa do jednotlivých súťaží a ukážte každému svoj talent. Jedno dieťa sa môže zapojiť do viacero súťaží.

Možno práve vy budete súčasťou pokračovania KRAJINY LUBETHA.

Využite špeciálnu zľavu pre školy, stačí nám poslať objednávku  a počas trvania súťaže si môžete knihu zakúpiť len za 7,9Eur namiesto 13,90Eur. Objednávky posielajte na súťaž@agromepa.sk. Je potrebné uviesť presnú adresu, telefonický kontakt a počet ks.

Kto sa zapojí do súťaže prosíme, aby si dôkladne označil svoje dielo a poslal nám ho na adresu: AGROMEPA, s.r.o. Slovenská Ľupča 989, 97613. Obálku je potrebné označiť: Súťaž. Súťažné diela sa nevracajú. Súťažné ilustrácie po vyhodnotení súťaže, budú zapojené do aukcie, z ktorej výťažok bude venovaný detskej onkológii v BB.

Každý môže poslať aj viacero diel, musia byť však poslané v jednej označenej obálke.

Výherná ilustrácia a literárne dielo budú zverejnené v pokračovaní KRAJINY LUBETHA. Zároveň sa hrá o pobyt v našej rozprávkovej krajine a o skvelé vecné ceny od firmy OTAVIUS.

Každá ilustrácia, literárne dielo alebo projekt musia súvisieť s KRAJINOU LUBETHOU. Bližšie informácie k súťažiam nájdete na jednotlivých letákoch.

Tešíme sa na vaše práce. Nebojte sa snívať!

 

PROJEKT KRAJINA LUBETHA

Hlavná myšlienka projektu je podpora mladých talentov a podpora detského čítania:

Pri písaní knižky KRAJINA LUBETHA sme dostali nápad, podporiť mladé talenty a taktiež dať deťom do rúk knižku s pútavým príbehom. Pri písaní prvého dielu, sme si vyskúšali pilotný projekt: súťaž o najkrajšiu ilustráciu, ktorá prebiehala na ZUŠ v Slovenskej Ľupči a výhernú ilustráciu sme zverejnili v knihe. Dostali sme skvelú odozvu súťaže. ZUŠ upravila svoje učebné osnovy a vyskúšala novú myšlienku. Deti si knihu nečítali samé. Divadelný krúžok, si prečítal jednotlivé kapitoly, nacvičil divadlo a následne ho zahral výtvarnému krúžku, ktorý príbeh ilustroval.

Práve preto sme pripravili celoslovenskú súťaž, ktorá nebude len o ilustráciách. Nie každé dieťa má nadanie na maľovanie. Rozšírili sme súťaž aj o literárnu časť a súťaž aj pre triedne kolektívy, ktorá dá deťom príležitosť sa lepšie spoznať pri tvorení a vymýšľaní projektov, všetkej chuti. Každé dieťa má možnosť zapojiť sa do súťaže  našou snahou je zároveň aj odmeniť, čo najviac detí. Samozrejme, všetci, ktorí sa chcú zapojiť do súťaže si musia knižku prečítať a to je práve krok, ktorým chceme deti motivovať k čítaniu.

Pripravovaná celoslovenská súťaž pre každé dieťa má podporiť mladé talenty, dať im šancu stať sa výnimočnými a dať im možnosť splniť si svoj sen. Našim cieľom je deťom ukázať aj inú cestu, akú nám ukazuje spoločnosť: „To nie je možné, to sa nedá, atď.
Všetko sa dá. Buď tým, kým chceš. Neboj sa snívať a ver v svoje sny. Cesta nemusí byť jednoduchá, ale do cieľa sa dostaneš, ak budeš naozaj chcieť. Toto je cesta, ktorú ukazujeme svojim deťom a chceme ju ukázať každému dieťaťu, ktoré sa nám podarí osloviť. Aj o tom je séria našich kníh.

Školská trieda, ktorá sa zapojí do súťaže bude odmenená rozprávkovým diplomom Krajiny Lubetha. Jednotlivé diela budú postupne zverejňované na facebookovej stránke Chata Lubetha. Po vyhodnotení súťaže sa na Chate Lubetha bude konať vernisáž súťažných diel. Výherná ilustrácia a výherné dielo literárnej súťaže budú zverejnené v pokračovaní KRAJINA LUBETHA II. Špeciálna súťaž pre triedne kolektívy má aj špeciálnu cenu: výlet do Krajiny Lubetha. Samozrejme, výhercovia budú ohodnotení aj vecne.

Jeden z mnohých želených cieľov je vrátenie detí do prírody a  spájanie rodín.

Vytvorili sme skutočnú rozprávkovú krajinu Chata Lubetha, miesto, ktoré bude rodiny spájať, vráti ich do prírody, podporí detskú fantáziu a zároveň spojí rodinu aj pri čítaní knižky, pretože to nie je príbeh len pre deti. Každý, kto si knižku prečíta, či už je to dieťa alebo dospelý, túži vidieť krajinu Lubetha na vlastné oči. A to je na tom to skvelé! Že je to možné!

Od spustenia projektu sme objavili už niekoľko detských talentov. Je ním výherca ilustrácie, ktorá je už zverejnená v knižke, študentka – autorka animácie našich hlavných hrdinov, aj študent, ktorý pracuje na interaktívnej aplikácii KRAJINA LUBETHA.

Tešíme sa, koľko talentov sa nám ešte podarí objaviť a zároveň podporiť.

Knižkou KRAJINA LUBETHA sa nič nekončí, práve naopak, všetko sa len začína. Kto má chuť sa k nám pripojiť, každú pomoc privítame. Už sa k nám pripojil spevák Juraj Hnilica a zložil skvelú skladbu KRAJINA LUBETHA, aj jeho kamarát Zdeno Ziman, ktorý k skladbe robí videoklip. https://www.youtube.com/watch?v=KNAPunznu6c

Ponúkame vám možnosť zapojiť sa do našeho projektu. Vaše logo bude zverejnené na každom letáku, ktorý sa dostane do všetkých škôl na Slovensku zároveň bude spropagované na internete. Kto by mal záujem môže podporiť aj vznik knižky Krajina Lubetha 2, taktiež ponúkame zverejnenie vašeho loga v knižke, ktorá sa dostane do všetkých kníhkupectiev na Slovensku, tak ako KRAJINA LUBETHA I.

„Keď sa odvážime vykročiť, zájdeme ďaleko, ale keď spojíme svoje sily, zájdeme ešte ďalej.“

Dlho sme sa hrali s otázkou: Čo urobiť? Čo by malo nejaký zmysel? Čo tu po nás ostane? Dostala som na ňu odpoveď: KRAJINA LUBETHA.

 

Priamy KONTAKT:

Chata Lubetha
976 55 Ľubietová
Slovensko
Tel.: +421 48/4195227
Mobil: +421 903 925 182
GPS: 48.725574, 19.406844